Глава 15 Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління ст.184 (1) - 188 (26) - Страница 15 PDF Печать
Административное право - Р.А. Калюжний Науково-практичний коментар: КУпАП

Стаття 18821. Ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії регулювання електро­енергетики України

Ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії регулювання електроенергетики України - тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

[Кодекс доповнено статтею 1882' згідно із Законом України № 2598-IV від 31.05.2005 p.]

Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) є незалежним позавідомчим постійно діючим державним органом, діяльність якого регламентується Положенням про Національну комісію регулювання електроенергетики України, затвердженим Указом Президента України від 14.03.1995 р. № 213/95. Основними завданнями НКРЕ є: участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування оптового ринку електроенергії, ринків газу, нафти та нафтопродуктів; державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці та нафтогазовому комплексі; сприяння конкуренції у сфері виробництва електричної енергії, постачання електричної енергії та газу, видобутку газу та нафти, зберігання та реалізації газу, нафти і нафтопродуктів; забезпечення проведення цінової і тарифної політики в електроенергетиці та нафтогазовому комплексі; забезпечення ефективності функціонування товарних ринків на основі збалансування інтересів суспільства, суб'єктів природних монополій та споживачів їх товарів і послуг; захист прав споживачів електричної і теплової енергії, газу, нафти і нафтопродуктів; розроблення і затвердження правил користування електричною енергією та газом; координація діяльності державних органів у питаннях регулювання ринків енергоносіїв; видача суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво електричної енергії в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії (ліцензійними Умовами), передачу та постачання електричної енергії, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності зі зберігання природного газу (ліцензійними умовами), і постачання природного газу, транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами,   транспортування   природного   і   нафтового   газу   трубопроводами; контроль за додержанням ліцензіатами умов здійснення ліцензованої діяльності. НКРЕ має право:

1)     у разі виявлення порушення умов та правил ліцензованої діяльності зупиняти або анулювати дію ліцензії відповідно до законодавства;

2)     погоджувати в  межах своєї компетенції договір між членами оптового ринку електричної   енергії   України   та   спеціалізоване   програмне   забезпечення,   що застосовується на оптовому ринку електроенергії;

3)     одержувати в установленому порядку безоплатно від центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань;

4)     створювати   відповідно  до  законодавства  позабюджетні   фонди   для   сприяння функціонуванню та розвитку ринків, що регулюються Комісією;

5)     залучати   вчених  та  спеціалістів   центральних   і   місцевих   органів   виконавчої влади, підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками) для розроблення проектів, проведення консультацій та експертиз;

6)     створювати госпрозрахункові підрозділи;

7)     доступу на територію споживача під час перевірки виконання умов угод щодо користування електроенергією та газом і захисту прав споживачів;

8)     здійснювати контроль за якістю послуг організацій, що постачають електроенергію та газ,  для  яких  це  передбачено тарифом, згідно з правилами  користування електричною енергією та газом;

9)     встановлювати     в    межах    своїх    повноважень    обов'язкові    для    суб'єктів підприємницької   діяльності,   які   отримують   ліцензії,   нормативи   достатності власних коштів, інші показники та вимоги, що обмежують ризики з операцій на оптовому ринку електроенергії, ринках природного і нафтового газу, нафти та нафтопродуктів.

Комісія в межах своїх повноважень на основі та на виконання законодавства приймає рішення у вигляді постанов і розпоряджень. Рішення Комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, які здійснюють діяльність на оптовому ринку електроенергії, ринках газу, нафти та нафтопродуктів. Рішення Комісії можуть бути оскаржені у встановленому законодавством порядку.

Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері регулювання електроенергетики України.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого коментованою статтею, полягає в ухиленні від виконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії регулювання електроенергетики України.

Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.

Суб'єктом правопорушення може бути лише посадова особа.

 

Стаття 18822. Невиконання законних вимог посадових осіб державної   санітарно-епідеміологічної   служби   та   державної служби ветеринарної медицини

Невиконання законних вимог посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби  або державної служби   ветеринарної медицини щодо знищення небезпечних для споживання людиною, твариною чи для іншого використання харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, дієтичних добавок та допоміжних матеріалів для переробки харчових продуктів - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

[Кодекс доповнено статтею 18822 згідно із Законом України № 3078-ІУвід 15.11.2005 p.]

Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері управління якістю та безпекою продуктів харчування.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого коментованою статтею, полягає невиконання законних вимог посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби або державної служби ветеринарної медицини щодо знищення небезпечних для споживання людиною, твариною чи для іншого використання харчових продуктів, харчових добавок, ароматизаторів, дієтичних добавок та допоміжних матеріалів для переробки харчових продуктів.

Суб'єктами правопорушення є особи, яким адресовані законні вимоги посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби та державної служби ветеринарної медицини щодо знищення небезпечних для споживання людиною, твариною чи для іншого використання харчових продуктів.

Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу.

 

Стаття 18823. Перешкоджання уповноваженим особам органів Пенсійного фонду України у здійсненні перевірок

Вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам органів Пенсійного фонду України у здійсненні перевірок, пов'язаних із нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за правопорушення, зазначене у частині першій цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

[Кодекс доповнено статтею 188п згідно b Законам України№ 3108-IV'від 17.11.2005p.]

Об'єктом є встановлений порядок управління в сфері пенсійного забезпечення.

Об'єктивна сторона правопорушення є вчиненням будь-яких дій, що створюють перешкоду для проведення уповноваженими особами органів Пенсійного фонду України перевірок, пов'язаних із нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків. Уповноважені особи Пенсійного фонду України, згідно з Положенням про Пенсійний фонд України від 01.03.2001 р. № 121/2001, мають право проводити планові, а також у передбачених законодавством випадках позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в установах, організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних 'з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок.

Суб'єктом правопорушення може бути лише посадова особа.

Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу.