Печать
PDF

Позовна заява про позбавлення батьківських прав

Posted in Исковые заявления - Семейные споры

Позовна заява про позбавлення батьківських прав

До __________ суду ________ області

м. ____________, вул. _____________

 

Позивач: П.І.Б
індекс_____, повна адреса__________,

вул. _____________________________

засоби зв’язку: ____________________

 

Відповідач: П.І.Б
індекс_____, повна адреса__________,

вул. _____________________________

засоби зв’язку: ____________________

 

П.І.Б
індекс_____, повна адреса__________,

вул. _____________________________

засоби зв’язку: ____________________

 

 

Позовна заява

про позбавлення батьківських прав

27 грудня 1996 року, від мого сина ____________________ та _____________ народився мій онук – __________________ (додаток 1). Батьки онука, ___________ та _____________ у зареєстрованому шлюбі не перебували.

Коли дитині було 4 місяці, батьки його покинули та з 1996 року я фактично виховую онука сама, оскільки його батьки не приймають жодної участі у його вихованні та утриманні, не виконують своїх батьківських обов’язків.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 164 Сімейного кодексу України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків виражається у тому, що вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини; не спілкуються з дитиною в взагалі, що порушує нормальне самоусвідомлення дитини; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.

Увесь цей час, вже більш 14 років я виховую дитину з дідусем, створюю йому належні умови виховання, утримую його, купляю одяг, взуття та інші речі, необхідні для нормального розвитку дитини, забезпечую його навчання (2,4).

Так, за час навчання онука, його батьки жодного разу у школі не з’являлися, навчанням та вихованням дитини не цікавилися (додаток 2).

Таким чином, батьки свідомо нехтують своїми обов'язками.

Відповідно до ст. 165 СК України, з позовом про позбавлення батьківських прав можуть звернутися і особа, в сім'ї якої проживає дитина.

У відповідності з ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо позбавлення батьківських прав обов’язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи. У зв’язку з цим зазначений орган необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.

Крім доданих до заяви документів їх зможуть підтвердити свідки ____________.

Відповідно до ч. 9 ст. 110 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 4, 5 ст. 19, п. 2, 4, 5 ч. 1 ст. 164, ст. 165 СК України, керуючись ч. 1, 2 ст. 35, ст. 36, ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України

прошу:

 

1. Позбавити П.І.Б, _________ року народження уродженку м. ___________ та П.І.Б, уродженця ____________, __________ року народження, батьківських прав відносно сина _______________, який народився _______________ року у ______________.

2. Стягнути з відповідачів на мою користь судові витрати.

3. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог – орган опіки та піклування: Службу у справах дітей ___________ районної державної адміністрації, яка знаходиться за адресою: м. __________, вул. _________ та зобов’язати її подати до суду висновок щодо розв’язування спору.

3. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:

П.І.Б., який мешкає за адресою ________________ та може підтвердити __________ (факт, який може підтвердити кожний свідок).

 

Додатки:

1. Копія свідоцтва про народження.

2. Характеристика на учня.

3. Довідка з місця проживання.

4. Акт обстеження житлово-побутових умов.

5. Характеристика на позивачку.

6. Довідка зі школи.

7. Копія паспорту.

8. Квитанція про сплату судового збору.

9. Копія квитанції про сплату судового збору.

10. (інші матеріали, які характеризують батьків, дитину, особу, яка заявляє про позбавлення батьківських прав, тощо).

 

„___” ___________ 2012 року _____________ П.І.Б.