93. Укладання господарських договорів на основі вільного волевиявлення сторін, примірних і типових договорів
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Хозяйственное право - Господарське право України ( Н.О.Саніахметова )

 

93. Укладання господарських договорів на основі вільного волевиявлення сторін, примірних і типових договорів


Проект договору може бути розроблений з ініціативи будь-якої із сторін у строки, погоджені сторонами, при укладанні господарського договору на основі вільного волевиявлення сторін. Сторони вільні у визначенні умов договору, що у сукупності складають його зміст. Як правило, ініціатива укладання договору належить продавцеві, постачальникові, підрядникові, суб'єктові господарювання, що надає послуги. При цьому найчастіше саме вони складають проект договору або лист, телеграму, факсограму тощо, які виконують роль пропозиції укласти договір (оферти). У певних видах господарських відносин складанню проекту договору передують переддоговірні контакти. Так, для розробки проекту договору замовник передає підряднику необхідну проектно-кошторисну документацію й іншу документацію для здійснення капітального будівництва, а проектанту — вихідні дані для проектування.
Договір на основі вільного волевиявлення сторони вправі укласти спрощеним способом — шляхом обміну документами за допомогою поштового, телеграфного, телетайпного, телефонного, електронного або іншого зв'язку або шляхом складання і підписання єдиного документа. При укладанні договору на основі вільного волевиявлення сторони повинні керуватися загальним порядком укладання договорів, встановленим ст. 181 ГК.
Господарські договори на основі примірних і типових договорів необхідно укладати, дотримуючись умов, передбачених ст. 179 ГК, шляхом складання єдиного документа, оформленого відповідно до вимог ст. 181 ГК, а також відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірних або типових договорів. Примірний договір рекомендується органом управління суб'єктам господарювання для використання його положень при укладанні ними договорів, коли сторони мають право по взаємній згоді змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст. При укладанні договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, або у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, сторони не можуть відступати від змісту типового договору” однак мають право конкретизувати його умови.