63. Тимчасове зупинення операцій на рахунках і примусове списання коштів з рахунків суб'єктів господарювання
Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Хозяйственное право - Господарське право України ( Н.О.Саніахметова )

 

63. Тимчасове зупинення операцій на рахунках і примусове списання коштів з рахунків суб'єктів господарювання


Відповідно до ст. 1071 Цивільного кодексу України банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження. Грошові кошти можуть бути списані з рахунка клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених договором між банком і клієнтом.
Відповідно до Інструкції “Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22, примусове списання коштів банки здійснюють з рахунків, що відкриті клієнтами в банках відповідно до нормативно-правових актів НБУ. Примусове списання коштів з рахунків, на яких враховуються кошти Державного бюджету України і місцевих бюджетів або бюджетних установ, здійснюється органами Державного казначейства України в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України. При надходженні в банк платіжних вимог на примусове списання коштів з цих рахунків вони передаються для виконання відповідному органу державного казначейства, якщо це передбачено договором між банком і органом державного казначейства, або повертаються стягувачу без виконання.
Примусове списання коштів з рахунків в іноземній валюті регулюється Положенням про зупинення операцій, арешт і примусове списання коштів в іноземних валютах і банківських металах, затвердженим постановою Правління НБУ від 03.12.2003 р. № 515.
Підставою для примусового списання коштів з рахунка платника в іноземній валюті є виконавчий документ, виданий на підставі рішення суду.