Глава 26 Провадження по виконанню постанови про винесення попередження PDF Печать
Административное право - Р.А. Калюжний Науково-практичний коментар: КУпАП

Глава 26  Провадження по виконанню постанови про винесення попередження

 

Стаття 306. Порядок виконання постанови про винесення попередження

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виконується органом (посадовою особою), який виніс постанову, шляхом оголошення постанови порушнику.

Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виноситься під час відсутності порушника, йому вручається копія постанови в порядку і строки, передбачені статтею 285 цього Кодексу.

При винесенні адміністративного стягнення у вигляді попередження на місці вчинення порушень, передбачених статтями 116, 1162, 117, 125, частиною першою статті 127 цього Кодексу, воно оформляється способом, встановленим відповідно Міністерством внутрішніх справ України або Міністерством транспорту України.

[У частину третю статті 306 внесено зміни згідно із Законом України № 2342-ІП від 05.04.2001 p.]

[У статтю 306 внесено зміни згідно з Указами Президії Верховної Ради Української РСР№ 7542-Хівід 19.05.89р., № 1369-ХІІ від 29.07.91 p., № 1818-ХІІ від 15.11.91 p.]

Попередження застосовується як самостійна міра покарання за вчинення незначних адміністративних порушень, а також щодо осіб, які вперше вчинили проступок і до того ж мають добрі характеристики. Зміст попередження як міри адміністративного стягнення полягає в офіційному, від імені держави, осудженні протиправного діяння органом адміністративної юрисдикції й у попередженні правопорушника про неприпустимість таких дій надалі. Воно розраховано на виховний ефект і не зачіпає ні майнових, ні інших прав порушника.

Як і будь-яке інше стягнення, попередження виноситься у формі постанови, що відповідає вимогам ст. 283 КпАП. Обов'язковим є винесення попередження у письмовій формі (ст. 26 КпАП). Закон передбачає, що при вчиненні порушень:

-      порушення правил з охорони порядку і безпеки руху на річковому транспорті і маломірних суднах;

-      порушення правил, що забезпечують безпеку експлуатації суден на внутрішніх водних шляхах;

-      порушення правил користування річковими і маломірними суднами;

-      порушення правил дорожнього руху, крім передбачених статтями 121 — 128, частин 1, 2 ст. 129, частин 1, 2 ст. 131, ст. 139 і ст. 140 КпАП;

-      непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини   у   невстановлених   місцях   або   безпосередньо   перед   транспортними засобами,   що   наближаються,   невиконання   інших   правил   дорожнього   руху, - адміністративне стягнення у вигляді попередження оформляється способом, встановленим    відповідно    Міністерством    внутрішніх    справ    України    або Міністерством транспорту України.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виконується органом (посадовою особою), який виніс постанову. Тобто орган (9 посадова особа), що виніс постанову, оголошує її порушнику. Наприклад, попередження за марнотратне витрачення паливно-енергетичних ресурсів виноситься і оголошується суддею районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду.

На практиці виникають випадки, що під час закінчення розгляду справи і винесення постанови правопорушник відсутній. У такому випадку постанова виноситься під час відсутності порушника, а йому вручається або висилається копія постанови протягом трьох днів. До того ж забезпечується дотримання вимог ст. 285 КпАП.